stránka: 1

židovské anekdoty

Aron s Izákem se pohádali. Izák v zlosti řekl Aronovi, že je smradlavý žid. Aron si šel stěžovat k rabínovi. Ten si druhý den Izáka zavolal, vyslechl si jeho verzi a nařídil mu, že se musí Aronovi omluvit. Izák se ptá: "A můžu se mu omluvit po telefonu?" Rabín souhlasil a tak Izák zvedl telefon, vytočil rabínovo číslo a povídá: "Haló, to je byt pana Kohna?" Na druhé straně se ozve Aron: "Ne, to bude asi omyl." "Tak promiňte!!!"

Kohn s Roubíčkem ve vězení. Kohn sedí na pryčně, Roubíček přechází po cele. A Kohn nevrle povídá: "Roubíček, jestli si myslej, že když choděj, že neseděj, tak se sakra mejlej."

Ve vlaku na americkém středozápadě se sejdou rabín, kněz a indiánský šaman. Je horko a v kupé lítají otravné mouchy. Jedna si sedne knězovi na nohu. Kněz se ožene, moucha odletí k rabínovi. Rabín se ožene, moucha odletí k šamanovi. Šaman švihne rukou, mouchy chytí a spolkne. Za chvilku si druhá moucha sedne na kněze. Ten se zase ožene a moucha odletí k rabínovi. Ten švihne rukou, mouchu chytí a povídá šamanovi: "Hej, nechcete koupit mouchu?"

"Prosím snažně o podporu... Byl jsem členem putovní kapely, ale jsem od narozeni smolař. Kapela se rozešla a já zůstal v cizím městě úplně bez peněz..." šnoruje židovský žebrák. Pán domu ho poslouchá s jistou nedůvěrou: "Tak vy jste muzikant. A na jaký nástroj hrajete?" Šnorer se chvíli rozmýšlí a pak řekne: "Na lesní roh." Pán domu se usměje, otevře skříň, vyndá z ní lesní roh a podává ho šnorerovi: "Tak mi na něj něco zahrajte!" Šnorer si hluboce povzdechne: "Tak to vidíte, jakej já jsem smolař! Ze všech možnejch nástrojů musíte mít doma zrovna lesní roh!"

Kádrovali Khóna: - Kdo to byl Marx? - Znám, znám, jemu patří síť obchodních domů. - Kdo to byl Engels? - Jo, ten továrník. Moje dcera si bere jeho synovce. - Kdo to byl Lenin? - Osobně neznám, ale když fúzoval se Škodou, nemohl to být žádný blbec

židovské anekdoty

Khon se rozhodl prodat dům a předal celou záležitost agentovi. Ten napsal inzerát, takový ten standartní, který se nádherně čte. Khon si ho přečetl a zeptal se: "To je všechno pravda?" - "Samozřejmě, proč se ptáte?" - "Stornujte to. Ten dům je příliš dobrý, než abych ho prodával!"

Kohn dostane dopis z berňáku a tak se jde poradit s rabínem. "Rabi," povídá, "mám problém. Dostal jsem dopis z berňáku a nevím, co dělat. Ptal jsem se svého přítele Abrahama Roubíčka a ten povídal, že si mám zajít k Levimu a koupit si to nejkrásnější oblečení a pak jít na berňák. Myslí si, že pak si na berňáku budou myslet, že takový džentlmen by nikdy nepodváděl. Ale pak jsem byl i u Samuela Stříbrného a ten povídal, že se mám obléci jako chudák. Prý si na berňáku pomyslí, že na takovém chudém muži si nic nevezmou." Rabín chvíli přemýšlí a pak povídá: "Poslouchej, Kohne, dám ti radu, kterou dávám nevěstám na svatební noc. Běž si někam koupit sexy spodní prádlo - je úplně jedno, jak vypadáš, stejně tě ojebou."

Khon: "Své nejmladší dceři dám 200 tisíc, prostřední 300 tisíc a nejstarší 500 tisíc." Roubíček: "A neráčej snad mít ještě nějakou starší?"

Pan Kohn se ptá Roubíčka: "Poslouchaj, oni si prej chcou vzít za ženu Sáru?" - "Ano!" - "Nejsou hloupej, vždyť tu ojel celej Temešvár!" Za týden je svatba, Kohn říká Roubíčkovi: "Já jich varoval a oni neposlechli." - "No. já se byl v tom Temešváru podívat a ono to není zase tak velký město!"

židovské anekdoty

Kohn jde k Roubíčkovi, půjčit si vozejk. Cestou ho však přepadli obavy a Khon si říká "Roubíček je lakomec, on mi ten vozejk nepůjčí". Přesto jde dál, ale před Roubíčkovým domem zase mudruje "nojo Roubíček je lakomej, ten mi ten vozejk určitě nepůjčí". Nakonec vystoupá do třetího patra, zazvoní na Roubíčka a když mu přijde otevřít tak povídá: "Roubíček, když jsou taková svině tak si ten vozejk nechaj".

Starý Žid vede hokynářství (takové to smíšené zboží) a přitom ho sleduje jeho syn aby se naučil jak se vede obchod atp. Vejde chlapík, starý mrkne na mladého ať dává pozor, a už to jede už to frčí. Chlapík: "Pytlík trávových semínek˝ (tráva, ne konopí!) Žid mu to zabalí a k tomu navíc přibalí i konev. Chlapík se diví: "Na co tu konev?" Žid: "Když zasadíte ty semínka tak je přece musíte polévat" Chlapík uzná oprávněnost a že si tedy tu konev taky vezme, načež mu k tomu Žid přibalí ještě sekačku. Chlap: "A na co ta sekačka?" Žid: "Když už tráva vyroste tak ji musíte přece sekat˝ Chlapík zase uzná že je to pravda, vezme semínka, konev a sekačku a jde. Žid: "Viděl jsi jak se prodává? Teď si to zkus ty." Mladý Žid se postaví za pult a za chvíli do krámu vejde ženská opravdu baba. Mladý Žid: "Co to bude madam?" Ženská: "Jedny vložky." Mladý Žid ji namarkuje vložky a k tomu přibalí a připočte sekačku. Baba je vyjevena a ptá se na co ta sekačka. Mladý Žid: "Co, na co. Týden nemůžete kroutit tak aspoň posekáte trávník."

"Co by tomu řekli, pane Steigermark, dnes je den smíření, kdybychom si odpustili, co jsme si udělali, a žili nadále v přátelství? Heleďte, já jim přeju od srdce co i oni mi přejou..." "No prosím, Kohn, už zase začínaj..."

youvtipy.cz (c) 2008 - Vtipy, vtípky, fórky, srandičky
programy a hry ke stažení zdarma - porse.cz TOPlist